Seo (Arama Motoru Optimizasyonu )

SEO ingilizce olarak "Search Engine Optimization" yani "Arama motoru optimizasyonu" kelimelerimin baş harflerinden oluşur. Arama motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar. SEO'nun temel amacı arama motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Basit kelimelerle anlatmak gerekirse  SEO sizi googleda üst sıralarda çıkmasınıza yardımcı olmaktadır. Yaptırdığınız SEO çalışmaları sayesınde googleda diğer rakip firmalardan daha üstte çıkarsınız ve buda sizin firmanızın kalitesini arttırmayı yönelik bir hareket olur. SEO sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır.

Bu web popülerliği beraberinde google sıralama artışına da getirmektedir SEO nası yazılır SEO yazmayı her insan yapamaz bunda ustalaşmış profesyonelleşmiş SEO uzmanları vardır onlardan yardım almak gerekmektedir. Şüphesizki türkiyede  aramaların büyük bir bölümü google'da yapılmaktadır doğal olarak SEO hedeflerini google'a yönelik planlamak gerekiyor google SEO çalışması google dostu siteler oluşturma kalite şartlarına uygun yüklenen resim boyutlarına dikakt edilmelidir. SEO çalışması yaparken spam içerik ve black hat seo taktikleri eninde sonunda sitenize zarar verecektir. Google birkaç  sene öncesine kadar gizli yazıyı fark edemiyordu fakat şu an fark ediyor ilk siteleri indeksten silindiğinde firmaların düştükleri  komik durumları hepimiz hatırlıyoruzdur.

SEO hakkında sağlıklı bilgi edinmek gerçekten zordu bilgi ve deneyimin çok değerli olduğu arama motoru sıralaması yarışlarda uzmanlar kendine rakip yaratmak istemiyordu. Google web yönetici yardımları ve özellikle matt cutts'ın bu puslu havayı dağıttı. Bende sitemde kendi kullandığım seo araçları ve seo makalelerini deneyim süzgeçinden geçirerek yayınlamaya karar verdim iyi bir seo çalışması uzun vadeli bir öngürü spamdan kaçınmak arama gelişimini yorumlamak ziyaretci gelişimini yorumlamak ciddi anlamda emek istiyen bir iştir SEO uzmanlığı. SEO uzmanları gün ayırmaksızın sizin üst siralarda çıkmanız icin elinden gelenin en iyisini yapmaya devam etmektedir seo bir günlük bir iş değildir 1,2,3,4 senelere kadar çıkabilmektedir tabi bu sizin terciğinize bağlıdır sağlam bir domain yani isim hakkına sahipse firmanız SEO çalışması yaparken bi o kadarda siz SEO uzmanlarına yardım etmiş olursunuz

Herhangi biri yorum yapmamış ilk Yorum bırakan siz olun .

Bloğumuza Fikrinizi Belirtin